Aksident në Kërçovë, 18 persona të lënduar

Aksident në Kërçovë, 18 persona të lënduar

18 punëtor të Termocentralit ‘Oslomej’, prej të cilëve 9 në gjendje të rëndë në aksidentin që sot në mëngjes ka ndodhur në rrugën rajonale që shpie prej Kërçove drejt Osllomejt, më saktë në afërsi të fshatit Mamudovci.

Zëdhënësi I sektorit për punë të brendshme të Ohrit Stefan Dimovski, ka njoftuar se nga 9 personat e lënduar rëndë, 6 prej tyre urgjentisht janë dërguar në ‘Sveti Erazmo’ në Ohër derisa 3 të tjetër janë nisur për në Qendrë2n Klinike në Shkup.

Në aksident janë përfshi tre makina, dhe atë dy furgona dhe një maune. Në vend ngjarje ka dal menjëherë prokurori publik dhe po heton rastin./ Alsat-M

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *