Aksident tragjik në Afrikë, 38 vajza humbin jetën

Aksident tragjik në Afrikë, 38 vajza humbin jetën

Vajzat ishin nisur drejt pallatit mbretëror në një konkurs bukurie, ku do të përzgjidhej dhe mbretëresha e re, e cila do të martohej me mbretin Mswati III.

Një aksident tragjik ka ndodhur në Swizland të Afrikës së jugut, ku 38 vajza kanë humbur jetën ndërsa 20 të tjera janë plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Mbabane, ku autobusi me të cilin udhëtonin vajzat është përplasur me një makinë.

Vajzat ishin nisur drejt pallatit mbretëror në një konkurs bukurie, ku do të përzgjidhej dhe mbretëresha e re, e cila do të martohej me mbretin Mswati III.

Aksidenti ka ndodhur ditën e premte, ndërsa e shtuna është shpallur ditë zie në Swizeland, pas urdhrit të Mbretit Mswati.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *