Albin Kurti e nis detyrën nga Shqipëria, mbërrin në Tiranë për herë të parë si kryeministër

Albin Kurti e nis detyrën nga Shqipëria, mbërrin në Tiranë për herë të parë si kryeministër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është në një vizitë zyrtare në Shqipëri.Kurti është pritur me një ceremoni shtetërore në Tiranë.

Gjatë vizitës, kryeministri Kurti do të ketë takime të ndara me presidentin, Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryeministrin, Edi Rama, kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *