I riu nga Gostivari arrestohet pasi kapet me heroinë

I riu nga Gostivari arrestohet pasi kapet me heroinë

Mbrëmë rreth orës 20.00 në rrugën “Balindollska” në Gostivaa, policia e ka privuar nga liria personin F.N. 22 vjeçar nga Gostivari, pasi gjatë kontrollit i ka gjetur heroinë.

“Pas dokumentimit të plotë të rastit do të përgatitet parashtresë adekuate sipas nenit 215 nga Kodi Penal për “prodhim të pa autorizuar dhe lëshim në përdorim të lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe prekursovëve””, njoftojnë nga MBP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *