Kosova në turneun ndërkombëtar të xhudos në Abu Dhabi

Kosova në turneun ndërkombëtar të xhudos në Abu Dhabi

Mediat kosovare raportojnë se Distria Krasniqi në kategorinë 52kg në grupin A, është duke zhvilluar një paraqitje dinjitoze.

Ajo ka fituar në xhiron e parë me kazaken, Akerke Myrzabek, në xhiron e dytë ajo mposhti algjerianen Sadija Amare dhe është në gjysmëfinale, ku do të ndeshet me hungarezen Patricia Toth.

Distria në rast fitore në gjysëmfinale të grupit A, mund të ketë në luftë francezen Astride Gneto, ose Betina Temelkova nga Bullgaria.

Gjithsej janë katër grupe nga të cilat kualifikohet nga një garuese, duke vazhduar me xhirot tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *