Kosovë, opozita: Mbi 41 mijë qytetarë i thonë “Jo” Zajednicës

Kosovë, opozita: Mbi 41 mijë qytetarë i thonë “Jo” Zajednicës

Për tri ditë, partitë opozitare Lëvizja “Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën kanë grumbulluar 41.105 nënshkrime të qytetarëve të Kosovës për ta kundërshtuar krijimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe si dhe demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Zëdhenësi i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi ka thënë për Klan Kosovën se ky peticionin me të cilin po kundërshtohet themelimi i “Zajednicës” dhe demarkacioni me Malin e Zi do t`i dorëzohet Qeverisë së Kosovës .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *