Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela

Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i shoqëruar nga sekretari gjeneral Arben Taravari dhe përfaqësues tjerë.

Në këtë takim, Sela ka uruar kryeministrin Kurti për detyrën duke i dëshiruar sukses në realizimin e objektivave qeverisëse.

B2200B73-754A-435A-85E2-4B7444CFF935-300x225

Në takim është biseduar edhe për zhvillimet aktuale në Maqedoninë e Veriut, me theks të veçantë zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *