Kush i ka 1 miliard euro, mund ta transferoj Ronaldon

Kush i ka 1 miliard euro, mund ta transferoj Ronaldon

Real Madrid e ka paralajmëruar Paris-Saint Germainin që ata duhet të ofrojnë 1 miliard euro nëse dëshirojnë të nënshkruajnë me Cristiano Ronaldon.

Kampionët e Ligue 1 kanë qenë një kohë të gjatë të lidhur me një lëvizje për reprezentuesin portugez, i cili ka fituar topin e artë këto dy vitet e fundit, dhe ka pasur spekulime se ata mund të lëvizin para këtë verë.

Megjithatë, presidenti i klubit madridlen, Florentino Perez, ka thënë që francezët, të cilët janë nën pronësinë e Qatar Sports Investments, nuk kanë shans për të nënshkruar me sulmuesin, derisa nuk e paguajnë kaluzolën që është rekord i transferimeve.

“Nëse PSG e dëshiron Ronaldon, ata duhet të paguajnë klauzolën e transferimit prej 1 miliard eurove”, ka deklaruar Florentino Perez. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *