Lulzim Ismaili, boksieri 18 vjeçar nga Tetova kërkon fitoren e 24.

Lulzim Ismaili, boksieri 18 vjeçar nga Tetova kërkon fitoren e 24.

Lulzim Ismaili 18 vjeçari nga Tetova, boksier në Klubin e Boksit “Shkëndija Boks”, garues në kategorinë e Juniorëve ne Republikën e Maqedonisë nesër do të përballet në ring për fitoren e 24 me rradhë.

Boksieri tetovar shprehet i gatshëm për turneun e boksit që do të mbahet të shtunën në sallën e Gjimnazit të Tetovës. Ai gjithashtu garon edhe për reprezentacionin e Republikës së Maqedonisë. Megjithatë ai nuk e fsheh dëshirën nëse ofrohet mundësia të garojë edhe për flamurin Kuq e Zi.

ReportAlb: A jeni i përgatitur për sfidën e nesërme ?

Lulzim Ismaili: Jam shumë i pergatitur, në ring do të futem me shpresën dhe besimin tek Zoti për fitoren e rradhës, shpresoj të mos ju zhgënjej.

ReportAlb: Ç’farë na premtoni për ndeshjen e nesërme ?

Lulzim Ismaili: Fillimisht ju premtoj spektakël,  mirëpo siç u shpreha edhe më herët, shpresoj në fitore, pasiqë vetëm të fitoj është synimi im, nuk diskutohet se vetëm me fitorë mund t’i bëj krenar shqiptarët.

ReportAlb: Kemi marrë informacione se boksoni edhe për reprezentacionin e Maqedonisë, ç’mund të na thoni për këtë arritjë?

Lulzim Ismaili: Po kam marre pjesë në shume turne me reprezentacionin e Maqedonisë si ajo e “Zllatna rakavica” dhe shumë të tjera. Normal këto arrihen me punë dhe vullnet. Shpresoj që të bëhem shembull për që një ditë do të përfaqësoja boksin këtu tek ne.

ReportAlb: A do të boksoni nën flamurin kombëtar shqiptar nëse do ju ofrohej mundësia?

Lulzim Ismaili: Po patjetër, kjo do të ishtë njëra ndër surprizat më të këndshme në karrierën time si boksier.

ReportAlb: Boksin më shumë e konsideroni si sport apo pasion?

Lulzim Ismaili: Boksin më shumë e konsideroj pasion se sa sport, më është bërë gjë e rëndësishme në jëtë, thjesht nuk mund ta paramendoj jetën pa këtë sport. E DUA SHUMË BOKSIN

Lulzim Ismaili është një ndër boksierët e rinj më të suksesshëm në Maqedoni me 27 meçe. 23 prej tyre të fituara, dy humbje dhe dy barazime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *