Mësohen skuadrat që do të konkurrojnë në Ligën e Kampionëve

Mësohen skuadrat që do të konkurrojnë në Ligën e Kampionëve

32 skuadra kanë mësuar se në cilat grupe bëjnë pjesë dhe kundër kujt do të luajnë në edicionin e ri 2015/16 të Ligës së Kampionëve.

Grupet do të formohen duke tërhjekë nga një skuadër në secilën vazo, për të krijuar kështu një grup ne nga një skuadër.

Kujtojmë se në fazën e grupeve nuk mund të luajnë dy skuadra te të njëjtit shtet, pavarësisht se janë në grupe të ndryshme.

Grupet:

Grupi A: PSG, Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Malmo

Grupi B: PSV, Manchester United, CSKA Moscow, Wolfsburg

Grupi C: Benfica, Atletico Madrid, Galatasaray, Astana

Grupi D: Juventus, Manchester City, Sevilla, Borussia Monchengladbach

Grupi E: Barcelona, Bayer Leverkusen, Roma, BATE Borisov

Grupi F: Bayern Munich, Arsenal, Olympiakos, Dinamo Zagreb,

Grupi G: Chelsea, Porto, Dynamo Kyiv, Maccabi Tel Aviv

Grupi H: Zenit, Valencia, Lyon, Gent

Vazo 1: Barcelona, Chelsea, Bayern Munich, Juventus, Benfica, Paris Saint-Germain, Zenit St Petersburg, Psv Eindhoven.

Vazo 2: Real Madrid, Atletico Madrid, Porto, Arsenal, Valencia, Manchester City, Manchester United, Bayer Leverkusen.

Vazo 3: Shakhtar Donetsk, Sevilla, Lyon, Dynamo Kiev, Olympiacos, Galatasaray, Roma, Cska Moska.

Vazo 4: Borussia Monchengladbach, Wolfsburg, Dinamo Zagreb, Maccabi Tel Aviv, Gent, Malmo, Astana, Bate Borisov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *