Mot i ngrohtë dhe me diell

Mot i ngrohtë dhe me diell

Prej sot moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe më i ngrohtë. Deri të enjten temperaturat e mëngjesit në disa vende do të jenë të ftohta, ndërsa gjatë ditës do të rriten gradualisht.

Sinoptikanët për sot paralajmërojnë mot me diell. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri në pesë gradë Celsius, ndërsa e ditës prej tetë deri në 20 gradë Celsius.

Në Gostivar do të mbaj mot me diell me temperaturë të mëngjesit deri zero dhe të ditës deri 16 gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *