Mot me vranësira dhe me shi, reshje më të rrëmbyeshme në pjesët jugore

Mot me vranësira dhe me shi, reshje më të rrëmbyeshme në pjesët jugore

Në Maqedoninë e Veriut sot do të mbisundojë kryesisht mot me vranësira. Do të ketë reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në vendet malore të dëborës. Reshje të rrëmbyeshme priten në pjesët jugore të vendit. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura maksimale do të lëvizë në interval prej 8 – 13 gradë Celsius.

Në Gostivar do të mbaj mot me shi të përkohshëm dhe temperatura maksimale deri në 09 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *