Moti sot i vranët me reshje të përkohshme të shiut

Moti sot i vranët me reshje të përkohshme të shiut

Sinoptikanët për sot paralajmërojnë mot të vranët me reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në malet dhe në disa vende më të larta reshje të borës.

Pasdite reshjet do të ndërpriten, por do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat sot do të sillet në interval nga 4 deri në 12 gradë.

Në Gostivar do të mbajë moti i ngjashëm. Pasdite do të ketë kushte shiu të shkurtra dhe pasdite vranësirat do të ulen. Temperatura maksimale do të arrijë në 8 gradë celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *