Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i nxehtë me erë të dobët juglindore. Temperatura do të lëvizë prej 16 deri në 36 gradë Celsius.

Në Gostivar mot i ngjashëm, me diell dhe i nxehtë me erë të dobët juglindore. Temperatura do të arrijë deri në 36 gradë Celsius.

Gjatë javës në vazhdim do të jetë mot kryesisht stabil, i thatë dhe i nxehtë. Rritje e caktuar e vranësirave pritet të mërkurën nga fundi i ditës dhe të enjten, me shi lokal, paraqitje të vetëtimave dhe ulje të temperaturave ditor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *