Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, më i freskët me periudha me diell.

Do të fryejë erë e dobët, ndërsa në pjesët veriore do të jetë e matur, nga drejtimi verior. Temperatura do të lëvizë prej 17 deri 31 gradë.

Në Gostivar, mot i ngjashëm, i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudha me diell. Do të fryejë erë nga drejtimi verior.

Temperatura do të arrijë deri 26 gradë Celsius. UV­indeksi do të jetë 6. Reshje të shiut priten të enjten ose të premten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *