Moti sot në Maqedoni

Moti Maqedoni do të jetë me diell e me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi i ndryshueshëm.

Në orët e vona të pasdites dhe të mbrëmjes pritet rritje e vranësirave posaçërisht në pjesët veriore ku do të ketë kushte për reshje afatshkurtëra të shiut me bubullima të rralla. UV­indeksi do të jetë 8. Temperatura do të lëviz prej 25 deri në 35 gradë Celsius.

Në Gostivar mot i ngjashëm, me diell e me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët veriore. Temperatura do të arrijë deri në 32 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *