Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, erë të dobët kryesisht në pjesët perëndimore si dhe vrenjëtsira të vogla maleve.

Temperaturat pritet të sillen prej 10 deri më 19 gradë, ndërsa ajo e pasditës prej 32 deri më 38 gradë celsius.

Gostivari pritet të ketë mot të ngjashëm, diell dhe shumë ngrohët, ndërsa temperatura pritet të sillet prej 17 deri më 37 gradë celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *