Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë edhe erë e përforcuar nga drejtimi verilindor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 3 gradë Celsius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 11 deri 19 gradë Celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë stabil me diell dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *