MOTI SOT NË MAQEDONINË E VERIUT

MOTI SOT NË MAQEDONINË E VERIUT

Moti në vendin tonë do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej minus 4 deri në 3, ndërsa ajo e ditës prej 13 deri në 22 gradë.

Në Gostivar, moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 3, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 19 gradë.

Deri të shtunën do të kemi mot stabil dhe relativisht të ngrohtë. Të dielën do të ketë vranësira, pasdite me reshje të shiut, të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshme. Kah fundi i ditës do të fillojë të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore e cila do të shkaktojë ftohje të dukshme, e pastaj nga e hëna përveç maleve reshjet do të kalojnë në borë edhe në vendet më të larta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *