Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verior.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 20 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 26 deri 35 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe i nxehtë, përveç ditës së mërkurë kur pritet të ketë kushte për reshje të shiut në disa vende.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *