Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi verilindor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 19 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 26 deri 33 gradë celcius.

Në fund të javës pritet të ketë ndryshim të motit. Meteorologët paralajmërojnë reshje të shiut dhe ulje të temperaturave në disa vende.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *