Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm. Në pjeësn perëndimore dhe veriore do të ketë kushte për reshje lokale të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -6 deri -1 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 5 deri 12 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *