Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në pjesët perëndimore dhe veriore me kushte për shi lokal. Do të fryjë erë mesatare në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus një deri në zero, ndërsa ajo e ditës prej minus gjashtë deri në 18 gradë Celsius.
Në Gostivar moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Do të fryjë erë mesatare në drejtim veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në zero gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 12 gradë Celsius.

Vijon periudhë e motit me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme lokale të shiut, ndërsa vetëm në viset më të larta do të ketë dëborë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *