Shaqiri eliminon Chelsean nga One Cup

Shaqiri eliminon Chelsean nga One Cup

Stoke City është kualifikuar tutje në çerekfinale të Capital One Cup, pasi ka mposhtur pas gjuajtjes së penaltive Chelsean. Rezultati i kohës së rregullt dhe lojës shtesë ishte 1:1.

Jonathan Walters i Stoket realizoi i pari në takim në minutën e 52-të, ndërsa Loic Remy barazoi gjithçka në minutën e 90-të. Në dy vazhdimet nga 15 minuta Stoke luajti me një lojtar më pak, pasi Bardsley u ndëshkua me karton të kuq.

Në penalti Stoke fitoi me rezultat 5 me 4. Në penalti i saktë u tregua edhe Shaqiri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *