Shkup, kapet i dyshuari për rrahjen e gazetarit

Shkup, kapet i dyshuari për rrahjen e gazetarit

Një 28 vjeçar me inicialet I.M është ndaluar nga policia si i dyshuar kryesor për rrahjen e gazetarit dhe drejtuesit të portalit informativ dokaz.mk, Marjan Stamenkovski.

MPB theksoi se pas hetimeve është identifikuar dhe ndaluar autori i dyshuar i rrahjes brutale të gazetarit, i cili më 20 korrik në shoqërinë edhe të disa personave të tjerë ka rrahur brutalisht para banesës së tij gazetarin Stamenkovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *