Vendoset në pranga 16 vjeçari nga Reçani, policia i gjenë armë në veturë

Vendoset në pranga 16 vjeçari nga Reçani, policia i gjenë armë në veturë

Në rrugën regjionale Gostivar – fshati Vërtok, policia ka privuar nga liria një 16 vjeçar nga fshti Reçan.

“Gjatë kontrollit në automjetin “Volkswagen Golf”, që drejtohej nga 16 vjeçari u gjet pistoletë e llojit “Bruni 92” dhe dy plumba të kalibrit 7,62mm. Ai u dërgua në Stacionin Policor në Gostivar”, njoftojnë nga MPB.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të inicohet parashtresë adekuate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *