Zhirovnicë / Arrestohen dy shtetas shqiptarë, Policia u gjeti marihuanë

Zhirovnicë / Arrestohen dy shtetas shqiptarë, Policia u gjeti marihuanë

Dje (28-shkurt) rreth orës 13:30, në rrugën rajonale Dibër- Hanet e Mavrovës, në lokalitetin “Hani i Zhirovnicës”, efektivët e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, kanë privuar nga liria shtetasit shqiptarë B.L. (26) dhe B.T. (29) nga qyteti i Peshkopisë. Gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre dhe në veturën “Mercedes” me targa të Shqipërisë është gjet marihuanë.

Dy shtetasit shqiptarë janë mbajtë në Stacionin Policor Gostivar dhe me parashtresë adekuate, sot (1 Mars) do të sillen para gjykatësit në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore Gostivar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *