Agjenti i Di Marias tregon nëse lojtari po transferohet te Juventusi

Agjenti i Angel Di Marias ka konfirmuar se janë duke u diskutuar për detajet përfundimtare të kontratës me Juventusin.

Argjentinasi kishte hezituar për javë të tëra përpara se të merrte një vendim për të ardhmen e tij, pasi u largua nga Paris Saint-Germain si lojtar i lirë.

Ai po shqyrtonte si propozimin nga “Bianconerët” ashtu edhe atë nga Barcelona, me synimin për t’u rikthyer në Amerikën e Jugut pas Kupës së Botës 2022.

“Ne po flasim për detajet përfundimtare dhe po presim që Juventus të japë OK për disa gjëra”, citohet të ketë thënë agjenti i Di Marias për gazetën “La Stampa”.