Allegri pritet të largohet nga Juventusi

Juventusi pritet ta zëvendësojë Allegrin me një trajner kroat.

Massimiliano Allegri sipas të gjitha gjasave do të largohet nga posti i trajnerit te Juventusi.

“Zonja e Vjetër” pati një sezon për t’u harruar dhe do të fillojë ndryshimet nga trajneri.

Sipas mediumit italian, Calciomercato, Igor Tudor është favoriti për të pasuar Allegrin në postin e trajnerit te Juventusi.

Trajneri kroat së fundmi ishte pjesë e Marseille, kurse në të kaluarën ka qenë ndihmëstrajner te Juventusi (2020-2021).