Atentat ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico

Robert Fico, kryeministri i Sllovakisë, është plagosur nga të shtënat dhe është shtruar në spital.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti ndodhi në qytetin Handlova, rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit.

Siç raportohet më tej, tanimë ka një të dyshuar të arrestuar.

Lajmi është duke u përditësuar…