Fiton Atalanta, festojnë Bolonja dhe Juventusi

Atalanta ka fituar me shifrat 2-1 kundër Romës në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të të Serisë A.

Falë këtij triumfi, Bolonja dhe Juventusi kanë siguruar matematikisht zonën e Ligës së Kampionëve për sezonin e ardhshëm. Ndërsa për vendin e mbetur do të luftojnë Atalanta dhe Roma.

Rikujtojmë që kanë mbetur edhe dy javë për tu luajtur, ndërkohë që bergamaskët kanë tre ndeshje, edhe një të prapambetur me Fiorentinën.