Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i vitit 2022 në Zvicër

Mbrëmjen e së hënës, në Bern u nderuan futbollistët më të mirë zviceranë të vitit 2022.

Çmimi për lojtarin më të mirë të vitit ka shkuar për kapitenin e Zvicrës, Granit Xhaka.

Prezent në këtë event ishte vet futbollisti i Arsenalit.

Ai ka falënderuar trajnerin, familjen e tij dhe të gjithë ata që kanë besuar të ai.