Juventusi kundër Sporting, Roma sfidon Fejnordin

Pasi u mësuan sfidat e çerekfinales në Ligën e Kampionëve në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për çiftet çerekfinaliste të Ligës Europa.

Çiftet çerekfinaliste:

Manchester United – Sevilla

Juventus – Sporting

Bayer Levekusen – Union Saint Gilloise

Roma – Feyenoord

Fituesit e përballjeve në mes Manchester United – Sevilla, në gjysmëfinale do të përballet me fituesin e sfidës Juventus – Sporting. Ndërkohë fituesi i përballjes çerekfinale Roma – Feyenoord, në gjysmëfinalen e dytë do të takohet me fituesin e sfidës Bayer Levekusen – Union Saint Gilloise.

Këto çerekfinale do të luhen më datë 13 dhe 20 prill, ndërsa gjysmëfinalet më 11 dhe 18 maj. Finalja e madhe në Budapest do të luhet më 31 maj.