Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Në pjesët perëndimore do të fryjë erë e dobët mesatare perëndimore. Pasdite dhe kah fundi i ditës do të ketë vranësira lokale me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë më të fortë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 18 deri në 23 gradë.

Në Shkup paradite do të mbajë diell, ndërsa pasdite vranësira do të rritet dhe në pjesë të luginës do të ketë reshje të rrëmbyeshme, bubullima Temperatura minimale do të zbresë deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 21 gradë.