Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Në orët e pasdites, posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit moti do të jetë jo-stabil dhe me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullimave dhe erës së përforcuar. Lokalisht proceset do të jenë në formë të motit të ligë me reshje të rrëmbyeshme, erë të përforcuar dhe paraqitjes së breshrit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 dri në 14, ndërsa ajo maksimale prej 23 deri në 32 gradë.