Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë, pasdite vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -8 deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 1 deri në 9 gradë.

Në Gostivar dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe me erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 5 gradë Celsiusë.